Facebook

rychlý kontakt: tel.: +420 566 520 350

Dokonalé technologie, ekologie, životnost, emoce
Český výrobek Definitivní řešení

JAK ZIMNÍ ZAHRADU ZASTÍNIT?

EURODECK - zastínění zimní zahrady

 

Zimní zahrada a rostliny v ní potřebují hodně slunce, ale na druhou stranu ho nesmí být přespříliš. Je tedy nutné regulovat teplotu. Poměr zastínění je závislý na zasklené ploše. 

 

 

Vybrat si můžete ze dvou druhů stínící techniky.

Vnitřní - různé druhy rolet, látkových střech, nebo-li baldachýnů, či interiérové žaluzie - je to méně nápadná varinta, umí však zajistit pouze 30 - 60 % zastínění

Vnější - markýzy, venkovní žaluzie či rolety, které zadržují až 80 % solární energie, nejpohodlnější se zdá být systém vnějších žaluzií - ideálně lehkých hliníkových, ovládaných zevnitř elektrickým motorkem

 

EURODECK - zastínění zimní zahrady

 

VĚTRÁNÍ

V teplých dnech je nutné zimní zahradu dobře odvětrávat. Výměna vzduchu je pro zimní zahradu důležitá, aby se zabránilo tepelnému přehřívání a opocení skel. 

Ideální je možnost větrat na kříž - ve stropě se používají okénka ovládaná automaticky, ve stěnách se používají spíše manuálně ovládaná výklopná okna. Tak může vydýchaný vzduch unikat vrchem, zatímco spodem je přiváděn vzduch čerstvý. 

Vždy dáváme určitě přednost přirozenému větrání, součástí větracího systému tak mohou být samozřejmě i dveře vedoucí na zahradu nebo na terasu. Můžeme například použít doplněk, který se využívá ve sklenících - automatické otevírače oken.

 

 

 

 

EURODECK, s.r.o.
Závist 21 - Lavičky
Velké Meziříčí 594 01
  Telefon: 566 520 350
Fax: 566 520 556
E-mail:
info@eurodeck.cz