Facebook

rychlý kontakt: tel.: +420 566 520 350

Dokonalé technologie, ekologie, životnost, emoce
Český výrobek Definitivní řešení

ROSTLINY VHODNÉ DO ZIMNÍ ZAHRADY

EURODECK - rostliny do zimní zahrady

Milovníci zeleně ocení zimní zahradu díky možnosti věnovat se svému koníčku takřka po celý rok - v případě, že zvolíte vytápěnou zimní zahradu. 

V zimní zahradě je možné pěstovat nejen místní rostlinky, ale i tropické druhy.

 

 

 

Na výběr je mnoho nízkých i velmi vzrostlých květin, keřů, kapradin i palem. Mezi typické zástupce tropické květeny patří ananasovníky, banánovníky, dracény, dračinky, drobnolisté i velkolisté fikusy a popínavé filodendrony. 

EURODECK - rostliny do zimní zahrady Ficus benjamina

Zeleň zpestří různobarevně olistěné krotony, kterým dopřáváme dostatek slunce a světla, aby neztratily typické zbarvení listů. Zrovna tak zacházíme s kolumneou. Oranžové a temně červené toulce anturií a krásné oranžové květy strelicií dokonale dokreslí atmosféru tropů. 

EURODECK - rostliny do zimní zahrady

strelície královská - původem z Jižní Afriky

K iluzi pralesa přispějí parožnatky, kapradiny a zkušenější pěstitelé určitě nezapomenou na nějakou masožravku, například špirlici.

V chladnější, ale přitápěné zimní zahradě pěstujeme středomořské druhy rostlin – citrusy, oleandry, olivovníky, eukalypty, datlovníky a jiné druhy palem. Vhodně pak zahradu doplňují bougenvilea, myrta, rozmarýn a další rostliny.

 

EURODECK - rostliny do zimní zahrady

šeflera - v dospělosti může měřit i metr a půl do výšky


Často je však zimní zahrada využívána i jako zimoviště rostlin, které přes sezónu pěstujeme na zahradě a na zimu je musíme ukrýt před mrazem.


V nevytápěných zimních zahradách klesá teplota v chladných měsících jen několik stupňů nad bod mrazu. Vhodné místo si tu najdou druhy pocházející ze subtropů - a především přenosné rostliny, které se na léto vystěhují na balkon či na zahradu.

S chladnou zimou se spokojí například oleandr, eukalyptus, juka nebo ibišek. Dobře se tu daří i citrusům, které v chladném skleníku mohou přinést i plody.

 

UMÍSTĚNÍ ROSTLIN

Rostliny pak mohou být v zimní zahradě umístěny různým způsobem.

Řešením je například vyvýšený záhon vyzděný z přírodních kamenů. Takový záhon lze osázet přímo anebo jej zastavět květináči, které poskládáme na štěrkové podloží. K doplnění pak použijeme visuté nádoby anebo nejrůznější závěsné police, odkud se po stěnách vine mučenka a bohatý porost karmínově kvetoucí bouganvilie.

Při volbě vhodných rostlin bychom se měli rozhodovat podobně, jako při plánování venkovní zahrady. I pro zimní zahradu bychom rostliny měli vybírat tak, aby zde stále něco kvetlo.

Vášnivé zahradníky určitě napadne vybudovat v zimní zahradě malou vodní nádrž, která takový prostor oživí a dodá mu na zajímavosti. Nádrž může být zabudovaná například do zdiva vyvýšeného záhonu. Stálý přítok čisté vody zde bude zajišťovat čerpadlo a potřebné filtrační zařízení. Stejně jako květy na květinových záhonech, tak i kvetoucí rostliny pak mohou na hladině vodní plochy vytvářet doslova okouzlující mozaiku barev a tvarů a udivovat vaše návštěvy.

 

 

EURODECK, s.r.o.
Závist 21 - Lavičky
Velké Meziříčí 594 01
  Telefon: 566 520 350
Fax: 566 520 556
E-mail:
info@eurodeck.cz