Facebook

rychlý kontakt: tel.: +420 566 520 350

Dokonalé technologie, ekologie, životnost, emoce
Český výrobek Definitivní řešení

Povrchová úprava

EURODECK - povrchová úprava dřevěných oken

Po osušení a velmi jemném přibroušení se nanáší ve dvou vrstvách povrchová silnovrstevná lazura, která velmi rychle dosahuje plné odolnosti proti pronikání vody a má perfektní hydrofobní schopnost ve spojení s prodyšností. Povrchová úprava je jednou z nejdůležitějších fází výroby dřevěných oken a má rozhodující vliv na životnost.

Pro povrchovou úpravu našich dřevěných výrobků používáme kvalitní barvy od finské značky TEKNOS, jednoho z předních evropských dodavatelů vodou ředitelný nátěrů pro dřevozpracující průmysl. Veškeré látky používané při povrchové úpravě jsou neškodné zdraví a životnímu prostředí, jsou ředěny vodou a nevylučují žádné výpary. 

Základové barvy na okna a dveře mají vynikající plnící vlastnosti a jsou založeny na speciálním polymeru, který se vsákne do dřeva a zvyšuje přilnavost k povrchu i následné vrchní barvy. Tyto výrobky jsou vyvíjeny tak, aby došlo k minimálnímu zvedání dřevěných vláken, a tím pádem se snižuje potřeba broušení.

Vrchní vodouředitelné barvy firmy Teknos zajišťují dlouhodobou ochranu před UV-zářením a plísněmi a jsou vyráběny v širokém spektru transparentních (lazura) a krycích odstínů. Tyto barvy jsou nanášené stříkáním vysokotlakým zařízením. Krycí barvy obsahují pigmenty, které 100% pohltí UV záření již na povrchu a stárnutí povrchu je výrazně pomalejší (sprašování).

Použití lazury má tu výhodu, že pod průhlednou vrstvou laku je vidět původní kresba dřeva a napojení dřeviny. U této možnosti nabízíme výběr z 15 barevných odstínů lazury pro každou dřevinu - od průhledné, smetanové, přes nádech zlaté či zelené, až k tmavě grafitové. Barvy lze vybrat podle vzorníku, který máme pro vás k dispozici v našich provozovnách.

Lazura je stále pružná, nekřehne, nepraská a neloupe se. Je vodoodpudivá a přitom dřevo může dýchat. Schopnost odpuzovat nečistoty zamezuje tvorbě povrchových plísní. Okna a dveře chráněné produkty GORI Industry® nabízí zvýšenou odolnost vůči žíravinám, jsou méně náchylné na poškození cementem a na stavbě je tak s nimi snadnější manipulace.

Pro barevnější řešení se používá barevný nástřik krycím odstínem, kdy je barva jednolitá. Vybrat si můžete libovolnou barvu z RAL vzorníku.

Tyto techniky lze kombinovat, takže můžete mít okna dvoubarevná - zevnitř i zvenku jinou barvu.

 

 

Aby vám naše dřevěná okna a dveře dlouho a spolehlivě sloužily, bude nutné o ně pravidelně pečovat - rady a tipy pro správnou péči o dřevěná okna naleznete ZDE.

Návod na užívání a údržbu oken a dveří zn. Eurodeck obdrží každý zákazník při předání zboží či služby naší firmy, stáhnout si ho můžete ZDE.

 

EURODECK, s.r.o.
Závist 21 - Lavičky
Velké Meziříčí 594 01
  Telefon: 566 520 350
Fax: 566 520 556
E-mail:
info@eurodeck.cz